ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ DRI ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПОЗИТНИХ ОКАТИШІВ ПРИ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/3041-2080/2024-2-7

Ключові слова:

DRI окатиші, відходи металургійних підприємств, окалина, шлами

Анотація

У статті розглянуті можливі напрями утилізації залізовмісних відходів металургійних виробництв. Натепер утилізація залізовмісних і вуглецевмісних відходів металургійного виробництва є дуже складною й актуальною проблемою для більшості металургійних підприємств. Встановлено, що основними проблемами на шляху утилізації металовмісних відходів є підвищений вміст вологи у шламах, що призводить до труднощів під час спікання агломерату і зниження продуктивності агломераційної стрічки за частки шламів у суміші відходів на рівні 60–70%, а також зниження вмісту заліза в агломераті, яке неминуче впливає на втрати продуктивності та підвищення витрати коксового еквівалента доменного цеху. В умовах поступового переходу на нові технологічні схеми виробництва сталі, з метою більш економічної й екологічно чистої роботи підприємств, у яких частково або цілком не буде агломераційного, а в перспективі доменного та коксохімічного виробництв. Установлено, що, окрім агломераційного виробництва, перспективним може бути виготовлення з даних матеріалів продуктів прямого відновлення заліза, як-от високоміцні, низькометалізовані окатиші для доменного виробництва і високометалізовані окатиші для сталеплавильного виробництва з відносно невисокою міцністю. Установлено, у виробництві низькометалізованих окатишів для доменного процесу гематитова зв’язка руйнується під час відновлення та частково замінюється металевою зв’язкою. Для підвищення властивостей міцності окатишів можна використовувати бентоніт у підвищеній кількості, 4–5% від маси шихти, підвищення температури спікання, підвищення часу спікання. Визначено, що однією із проблем утилізації залізовмісних відходів є підвищений вміст вологи в них. Тому перед спіканням металізованих окатишів вміст вологи має бути на мінімально можливому рівні, для досягнення хоча б 90% придатного, уміст вологи в окатишах перед спіканням має бути не більше 2%.

Посилання

Adapting to Raw Materials Challenges: Part 1 : Operating MIDREX Plants With Lower Grade Pellets & Lump Ores, John Linklater, General Manager – Midrex Technologies Gulf Services FZCO.

Gupta R.C., Gautam J. P. The Effect of Additives and Reductants on the Strength of Reduced Iron Ore Pellet. ISIJ International. 2003. Vol. 43. № 12. P. 1913–1918.

Recycled Iron Bearing Wastes for Lower Carbon in the Blast Furnace / Sung Hoon Chung et al. ISIJ International. 2015. Vol. 55. № 6. P. 1157–1164.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-27